Lions Mane seen (Hericium Erinaceus) ehk lõvilakk-korallnarmik

lions mane seen

Lions Mane seen, ladina keeles Hericium Erinaceus, eesti keeles lõvilakk-korallnarmik; on unikaalne seen meditsiiniliste omadustega. Ta kasvab erinevate puuliikide küljes ning ajalooliselt on see seen olnud kättesaadav vaid jõukatele. Tänaseks on lions mane aga kättesaadav kõigile, kes soovivad selle seene tervislikest omadustest kasu saada.

Lions mane seen meenutab lõvi lakka, kui ta suuremaks kasvab. Sealt on ta saanud ka oma nime. Seda seent leiab  küllaltki palju Ameerika, Aasia ning Euroopa metsadest kasvamas.

Traditsionaalselt kasutati lions mane seent hiina meditsiinis kõhuhaiguste vastu, praeguseks on aga avastatud aga palju rohkem tervislikke omadusi. See seen on näidanud häid tulemusi erinevate vähiliikide vastu võitlemisel, aeglustades nende levikut või arengut. Lõvilakka on kasutatud kognitiivse turgutajana juba üle tuhande aasta.

Lõvilakk-korallnarmikul on mitmeid häid omadusi; toob kasu nii vaimsele kui füüsilisele heaolule. Oleme loonud toidulisandi, lions mane seeneekstrakti. Mitmekordse ekstraktimise meetodiga on lõvilaka häid omadusi võimalik manustada kapslite näol. Lõvilaka seeneekstrakti tarbimine vähendab väsimustunnet, toetab aju tööd,  parandab mälu ning keskendumisvõimet. See nootroopiline toidulisand sisaldab bioaktiivseid aineid mis on kasulikud kogu kehale- eriti ajule, südamele ja soolestikule.

Eesti ilmas on Lion’s Mane väga kasulik just oma väsimustunde vähendamise osas, kuna talvel on väga lühikesed päevad ja läheb varakult pimedaks – pimedus annab aga ajule teada, et aju hakkaks tootma unehormooni adenosiini. Lion’s Mane aitab maandada adenosiini tekkimist, mis omakorda aitab talvisel ajal või väsimusega end energilisemalt tunda. Soovitame aga siiski magada iga öö 8 tundi, et vältida väsimustunnet ja keskendumisvõime langemist. Mitte ükski toidulisand, tegevus ega nipp ei trumpa üle täisväärtuslikku und.

Lion’s Mane Seeneekstrakt

Loe ka meie teiste seeneekstraktidest üldist informatsiooni SIIT või täpsemalt otse nende toodete linkide alt- chaga ja shiitake kohta. Kõik meie poolt pakutavad seeneekstraktid on erinevate kasuteguritega- neid kõiki ühendab üks- nad on tervisele kui supertoit!

Kõige enam on aidanud lions mane seene levikule kaasa just selle nootroopilised omadused.

Mis asi on nootroopiline aine?

Nootroopilisteks aineteks nimetatakse aineid, millel on positiivne mõju vaimsele tervisele, aju tööle või vaimsetele oskustele. Üldiselt langevad nootroopilised ained kolme kategooriasse: toidulisandid, sünteetilised ühendid ja retseptiravimid. Nootroopilised ained võivad tõsta aju jõudlust.

Missugused ained on nootroopilised?

Nootroopilisteks aineteks nimetatakse näiteks kofeiini, kreatiini ja lions mane toidulisandit. Kõige populaarsem kofeiini sisaldav toode on kohv, kreatiini kasutatakse treeningtulemuste parandamiseks. Lions mane, eestipäraselt lõvilakk, on seen, mis võib toetada aju tervist ja parandada mälu.

Kas nootroopilised toidulisandid on ohutud?

Nootroopilisi toidulisandeid loetakse üldiselt ohutuks, kui neid on kliiniliselt testitud, suure kasutuskogemusega ja on vähe kõrvalnähtusid. Üheks ohutuks nootroopiliseks toidulisandiks loetakse lions mane toidulisandit, mis kogub laialdaselt populaarsust üle maailma nootroopilise lisandina.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga