Nootroopikumid ehk ülimalt efektiivsed abimehed

nootroopikumid lions mane

NOOTROOPIKUMID EHK ÜLIMALT EFEKTIIVSED ABIMEHED.

Nootroopikumid on aineühendid, millel on positiivne mõju inimese vaimsetele kui ka füüsilistele võimetele. Need on ravimi ja toidumaailmas tuntud ühendid, millest peamiselt sünteesitakse toidulisandeid ja on seega ülemaailmselt populaarsust kogumas ja korraldamas omaette bioloogilist revolutsiooni.

Nootroopikumidest ehk kõige levinuim on Lions Mane (hericium erinaceus). Lions mane Eesti keeles – lõvilakk-korallnarmik. Tegu on seenega, mis parandab inimese kognitiivseid funktsioone – keskendumisvõimet, mälutööd ja tõstab üldist energiataset ja tuju. Lions Manes olevad ained tõstavad närvikasvufaktorit (NGF), millel on närvirakke parandav toime. Teadlased on järeldusel, et  tegu on ühe parima tervisliku vitamiiniga, mis toetab tugevalt immuunsussüsteemi tööd.

Ajalugu

Esimene suurema sammu nootroopikumidega tegi teaduses Rumeenia teadlane Corneliu Giurgeasega, kes andis 1970-ndatel seeneekstraktile nime „nootropos“: „noos“ (kreeka keeles mõistus) ja „tropos“ (kreeka keeles muutus).1 Algselt olid nootroopikumid mõeldud kognitiivseid haiguseid nagu Alzheimer ravima, kuid järjest edukamad katsed ja veendumused tervist tugevdavates mõjudes suunasid ravimitööstust maksimeerima seene kasulikkust ja tooma selle tavainimesteni.

Nootroopikumid tänapäeval

Tänapäeval on nootroopilised toidulisandid saadaval üle maailma ja kättesaadavad kõigile, kes tahavad oma produktiivsust tõsta. Seepärast nimetatakse nootroopikume ka „targaks ravimiks“ ja „kognitiivseks võimendajaks“. Kuid nootroopikumid ei ole populaarsed ainult õpilaste seas vaid on levinud ka ettevõtjate, sportlaste, arstide, teadlaste, kunstiinimeste ja firmajuhtide seas. Maailmas on tekkinud lausa kommuun, kes jätkusuutlikult eksperimenteerib erinevate nootroopiliste vitamiinidega ja ravimitega, et oma kognitiivseid võimeid parandada. Järjest enam jõuavad ärimaailmas kõik kõrgelennuga inimesed nootroopilste toidulisanditeni. Ettevõtjad ja suurfirmade juhtivtöötajad näiteks Silicon Valleys (innovatsiooni häll) toetuvad oma otsuste tegemisel järjest enam nootroopikumidele. Seda seepärast, et ajul oleks rohkem energiat teha katsumusterohkeid otsuseid, märgata ja ära kasutada olulisi võimalusi ning töötada ajaliselt kauem.

Nootroopikumide kasutegurid

Lions Mane puhul on tegu justkui ekstreemse imeravimiga, mille tervislikel omadustel piiri näha on küllaltki raske. Lisaks eelnimetud kognitiivseid funktsioone mõjutavatele kasuteguritele suudab lõvilakk-korallnarmik kiirendada ajus kommunikatsiooni neuronite vahel; ravida ajurakkude vahelisi kudesid; kiirendada energia ringlust neuronites ja stimuleerida uute neuronite ja sünapside teket. See tähendab, et Lions Mane ehk lõvilakk-korallnarmik aitab leevendada põletikku ja sümptomeid, mis tekitavad ärevust, depressiooni ja oksüdatiivset stressi; aitab kiirendada kahjustunud närvisüsteemi; vähendab südamehaiguste riski ja aitab leevendada diabeeti. Lisaks sellele aitab lõvilakk-korallnarmik ennetada dementsust. Lions Mane seen ja selle ekstrakt on end uuringutes korduvalt end tõestanud omamaks laias valikus tervislikke funktsioone. Seenes peituvad antioksüdandid teevad sellest tugeva abimehe iga inimese immuunsussüsteemile. 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga