Shiitake seen ehk võti pikaealisuseni

shiitake seen - toidulisand

Ajalugu

Jaapanis ja Hiinas sedavõrd populaarne shiitake seen (lentinula edodes) on tänaseks kogu maailmas šampinjonide järel teised enim kasvatatud seened. Hiina meditsiinis on seen lausa pikaealisuse sümbol. Mõned aastad tagasi hakati neid kasvatama ka Eestis. Shiitake seenel on pikk kasutusajalugu nii toiduna kui toidulisandina. Sisaldades endas palju vitamiine ja mineraalaineid võib seent pidada üheks uue aja kõige lubavamaks tervislikuks toidulisandiks, mida on äärmiselt kerge ühildada ükskõik millise dieediga.

Üldiselt

Seened on hinnatud nii rikkaliku soolase maitse ja aroomi kui ka tervisele kasulike omaduste tõttu. Jaapani teadlaste väitel aitavad seened vähendada kolesterooli, mõjuvad pärssivalt kasvajatele, on antibakteriaalse toimega, aitavad kaasa südame tööle ja toetavad immuunsussüsteemi. Seentes leiduvad polüsahhariidid  on võimelised ennetama ka vähirakkude teket. Shiitake seen on hele- ja tumepruun. Seened kasvavad tavaliselt 5 kuni 10 sentimeetri pikkuseks. Seened kasvavad looduslikult puude küljes. 83% shiitake seeni leidub kasvamas Jaapanis millele lisaks kasvatab seeni ka Hiina, USA, Kanada, ja Singapur. Seeni manustatakse värskel -, kuivatatul või erinevate toidulisandite kujul.

Vitamiinid ja mineraalid

Shiitake seeneekstrakt sisaldab rohkelt vitamiine, sealhulgas D-vitamiini ning taimses toidus üsna harva esinevat B-12 vitamiini. Mineraalainetest on seentes näiteks seleeniumi (stressivähendaja), rauda (vajalik hemoglobiinile), valku ja kiudaineid. Shiitaki seened on madala kaloraažiga, kuid pungil vitamiinidest ja mineraalidest. Näiteks neljas kuivatatud shiitake seenes (15 grammi) leidub keskmiselt 44 kalorit, 11g süsivesikuid, 2g kiudaineid, 1g valku, 11% (päevasest kogusest) riboflaviini, 11% niatsiini (B3-vitamiin), 39% vaske, 33% B5-vitamiini, 10% seleeniumi, 9% mangaani, 8% tsinki, 7% B6-vitamiini, 6% folaati, 6% D-vitamiini ning lisaks palju aminohappeid.

Kasulikkus

Tervislik toidulisand, shiitake seeneekstrakt, aitab leevendada põletikku ja soodustada luude kasvu, sest seened on ainus taimne allikas, kus leidub D-vitamiini. Seenes sisalduv linoolhape aitab kaasa ka kaalulangetusel ning soodustab lihaskasvu. Seeni kasutatakse veel ka nahahaiguste ja diabeedi raviks ning madala kolesteroolitaseme hoidmiseks.

Meie missioon

Smush pakub Sulle vitamiinirikast toidulisandit – shiitake seeneekstrakti, mis annab sulle noorusliku naha, aitab vererõhku alandada, kaalu langetada või lihaskasvu edendada ja lisaks kõigele turgutab üldist immunsussüsteemi. Läbides mitmekordse ekstraktimisprotsessi oleme suutnud kõik shiitake seente head omadused panna kapslitesse, ning muutnud nende tarbimise lihtsaks ja mugavaks. Ühes Smush shiitake päevases annuses (1000mg) leidub 6.4mg fosforit, 0.32mg kaltsiumit, 0.15mg rauda, 24.38mg kaaliumit, 0.12mg naatriumit, 1.12mg magneesiumit, 200mg proteiini, 650mg süsivesikut ja 3.6 kilokalorit. Ühes purgis on 120 kapslit, seega shiitake seeneekstrakti jätkub kaheks kuuks.

 

Loe ka meie teistest seeneekstraktidest üldist informatsiooni SIIT või täpsemalt otse nende toodete linkide alt- lion’s mane ja chaga kohta. Kõik meie poolt pakutavad seeneekstraktid on erinevate kasuteguritega- neid kõiki ühendab üks- nad on tervisele kui supertoit ja sisaldavad erinevaid tervisele kasulikke vitamiine!

Shiitake seeneekstrakt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga